Ze světa fotografie

! Rarita Kachnička mandarinská na rybníku v Litovli !

V těchto dnech můžeme v Litovli na "Olomouckém rybníku" pozorovat párek krásné kachničky mandarinské. Jedná se vodního ptáka jehož domovinou je Japonsko, Mandžusko, Čína a Korea. Sameček patří mezi nejzdobnější a nejkrásnější ptáky světa

V Česku začaly tyto kachničky pravidelně hnízdit přibližně od roku 2011 v Brně na Svratce, kde nyní žije asi 20 jedinců. Jinak je možné je vidět v zoologických zahradách. Bližší informace lze najít ve Wikipedii pod heslem "kachnička mandarinská"

Jak se tento párek do Litovle dostal nevíme, ale je dosti možné, že uletěl některému chovateli protože sameček má na noze kroužek.

Párek těchto kachniček na rybníku v Litovli vyfotil Mirek Pinkava.

Napsat autorovi: Petr Dolinský | 09. 02. 2019 | 478 přečtení | Komentářů: 1 | Přidat komentář | Vytisknout článek

FILIPÍNY
čekání